Horkou Valdštejnovu desítku 2023 ovládla třetím vítězstvím v řadě Klára Vaňková. Mezi muži byl nejrychlejší Tomáš Kožák

Zatímco loni museli běžci bojovat v deštivém počasí, tak letos je na trase mezinárodního běžeckého závodu Valdštejnova desítka provázelo nesnesitelné vedro. Na rozpálené trati zaběhla nejlépe potřetí v řadě Klára Vaňková a v Chebu oslavila zlatý hattrick. Druhá doběhla Ivana Vávrů z klubu Živé Sokolovsko a třetí skončila Romana Lubinová z SC Start Karlovy Vary. Mezi muži trasu hlavního závodu ovládl jednoznačně Tomáš Kožák z klubu SC Start Karlovy Vary. Druhý doběhl se ztrátou 22,5 vteřiny Michal Oplt z klubu OTC Vlčáci. Třetí přičku obsadil Jan Kasal z klubu AK Sokolov. I přes tropické teploty se na start všech závodů postavilo celkově 336 závodníků.

Celodenní program na chebském náměstí odstartovaly dětské závody. V 16 hodin pak přišel na řadu start závodů Valdštejnova desítka a Pětka Jana Minaříka. V pětikilometrovém závodě se nejlépe vedlo Alene Srogoňové bez klubové příslušnosti. Druhá doběhla jedna s ambasadorek závodu v Chebu Veronika Preti z Jeden měsíc běžce. Třetí místo na poloviční trati obsadila Nikola Růžková z klubu Triatlet Karlovy Vary. Mezi muži pětku ovládl Martin Lukas z klubu Triatlet Karlovy Vary. Druhý skončil Jan Linhart z Prahy a třetím místě uzavřel nejlepší trojku Michal Ševčenko z domácího klubu SKP Union Cheb.

Děkujeme všem účastníkům za perfektní sportovní atmosféru!